‘Kâhta OSB’de 2018’in İlk Toplantısı Yapıldı’

‘Kâhta OSB’de 2018’in İlk Toplantısı Yapıldı’

Kâhta Kaymakamlığı makamında ve Kâhta Kaymakamı-Kâhta OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gazi KAYA'nın başkanlığında yapılan 2018 yılının ilk yönetim kurulu toplantısında 2017 yılının ve yeni başvuruların değerlendirilmesi yapıldı.

Toplantıya ayrıca Kâhta Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdurrahman TOPRAK, Adıyaman Ticaret Odası ve OSB Yönetim Kurulu Üyesi Zeynel ÇELİK, İlçe Özel İdare Müdürü ve OSB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Can ve İl Genel Meclis Üyesi ve OSB Yönetim Kurulu Üyesi Sırrı KÖSE de katıldı.

Toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklama yapan Kâhta Kaymakamı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gazi KAYA; 2017 yılı hem ilçemiz hem de Organize Sanayi Bölgemiz için oldukça verimli bir yıl oldu. Başta TBMM Başkan Vekilimiz Sayın Ahmet Aydın’ın özverili gayretleri neticesinde 2017 yılında 6. Bölge kapsamına alınmamız birçok yatırımcıyı bölgemize çekerek sanayi üretimimizin güçlendiğine ve istihdamın giderek arttığına vurgu yaptı.

Bölgemizin ileriye yönelik ihtiyaçları doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini ve bütün kurumlarımızla beraber el birliği içinde Kâhta'nın ve Kâhta OSB'nin daha da gelişmesi için çalışmaya devam edeceklerini belirten Kaya; 'Doluluk oranının %74'ü bulduğu 1. Etabımızda gelen yatırım taleplerini değerlendirmek ve en uygun olanlarını seçmek için özveri ile çalışıyoruz. 2018 yılı içerisinde Kâhta OSB 2. Etabını da sanayicilerimizin hizmetine sunarak üretim ve istihdamın daha da artacağına inanıyoruz.’ şeklinde konuştu.

 

 Duyurular

Tüm Duyurular